Praha - Pardubice - Kolín

Ohlasy na odvykání kouření

aneb co jste nám napsali...

Dobrý večer p. Rychnovská,
v prosinci jsem u Vás podstoupila biorezonanci. Druhou terapiii jsem už nepodstoupila. Během 3 měsíců jsem prošla vysokým vypětím a stresem, ale dalo se to zvládnout. A to pracuji v baru, kde se kouří, mlha za mnou mlha přede mnou dala by se krájet. Abstinenční příznaky jsem ze začátku zahnala žvýkačkou, ted už se to ustálilo. Docela jsem šokovala své známé, kteří nějak moc nevěřili, že to zvládnu. Stala jsem se ted pro ně motivací, aby s tím skončili. Tak jsem rozdala Vaše telefonní číslo, tak doufám e v nejbližší době se tam někdo ukáže na moje doporučení.
Přeji příjemný zbytek večera
S pozdravem Herzlíková
Dobrý den, paní Rychnovská,
tak hlásím, že už je za mnou první měsíc bez cigaret :-) Takže už mám téměř vyhráno, chuť na cigaretu nemám. Nyní už jen bojuji s šílenou chutí na sladké. Ráda bych tedy využila Vaší nabídky na 3. "sezení". Dejte mi prosím vědět, kdy Vás mohu navštívit.
Hezký den a děkuji :-)
Bc. Veronika Celiznová
Obchodní manažer
Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.
Dobrý den,
chci Vám poděkovat za to, že jste mi pomohli vyřešit mou dlouholetou závislost na cigaretách. Bez Vaší podpory bych to asi těžko zvládla. Nyní již abstinuji bez větších potíží druhý měsíc a mám nejlepší vůli už nikdy znovu nekouřit.
Ilona Lhotová
Snažil jsem se přestat kouřit již několik let. Nedařilo se mi to ani z využitím substituční terapie a musím přiznat, že k této metodě jsem původně moc velkou důvěru neměl. Nicméně nezávisle na sobě mi 2 kamarádi řekli, že ji podstoupili a přestože byli silnými kuřáky, podařilo se jim s kouřením přestat. A protože nebylo co ztratit, rozhodl jsem se tuto metodu vyzkoušet a musím přiznat, že jsem výsledkem překvapený. Od 16. 8. 2010 nekouřím a navíc nemám ani chuť si zapálit a to ani v situacích, které jsem si bez cigarety dříve nedokázal představit. Neprošel jsem ani žádnými abstinenčními příznaky, jen jsem si musel zvyknout na to, že mám o něco více času. Proto na základě mé osobní zkušenosti můžu tuto metodu jen doporučit.
MVDr. Petr Šatrán, Ph.D.
Vážená paní Rychnovská,
podstoupila jsem u Vás v Praze terapii a od té doby nekouřím. Jsem za to velmi ráda a často na Vás myslím a děkuji Vám. Všem, kteří se teprve rozmýšlejí, dorazit k Vám, vřele návštěvu u Vás doporučuji. Je potřeba, být rozhodnut vnitřně, že opravdu přestat chci a pak jde vše samo.
Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.
Markéta Bláhová, Praha 6
Dobrý den, Vážená paní Rychnovská,
chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za Váš super přístup, k nám „pacošům“ Zároveň také opravdu pochválit techniku BIOREZONANCE, kterou používáte. Je to super, přesně půl roku nekouřím, podotýkám, že jsem po biorezonanci neměl skoro žádné abstinenční příznaky, snad jen situace spojené s cigaretou ....to je normální… Před tím, jsem kouřil tak deset cigaret denně, když se pilo tak klidně dvacet za večer, s odstupem času si uvědomuji, jak to bylo opravdu fakt šílené! Dneska si opravdu nevzpomenu, kolikrát si říkám, že to snad není možné, že jsem takle svobodný a ne otrok cigára, je to prostě super! Mám z toho radost. Podotýkám, že přátelé v mé přítomnosti kouří a já nepociťuji žádné nutkání si zapálit…. a to mě překvapilo nejvíce …. Tak se budu „držet“dál, zase za půl roku se ozvu jak na tom jsem
DÍKY
Jan Rybák
Vážená paní Rychnovská,
ráda bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovala za pomoc a velmi osobní přístup při mém nedávném odvykacím procesu.Chtěla bych všem, co již nechtějí být závislí, nechtějí vyhazovat spousty peněz, ničit si zdraví a ještě k tomu smrdět, doporučit Vaší terapii.Je to skutečně neuvěřitelně účinné a snadné s touto metodou i pro dlouholetého kuřáka.
Děkuji a mnoho úspěchů ve Vaší záslužné práci.
Lucie Dušková
Když jsem kouřila, tak jsem si vždy byla jistá, že přestat je snadné. Prostě se rozhodnete a přestanete kouřit. Ale není to snadné. Snad stokrát jsem típla poslední cigaretu a stokrát si vyčítala, že jsem to zase nezvládla. Proto jsem zkusila biorezonanci. Napoprvé se mi to nepodařilo, po druhé to už vyšlo.
Nemůžu říct, že bych neměla žádné abstinenční příznaky, tedy ty psychické. Když vás někdo naštve, když vás čeká něco nesnadného… I po dvou měsících nekouření mě někdy přepadne chuť si zapálit a občas se mi stýská po těch chvilkách. Ale cigarety mi už nevoní. Zatím nekouřím. A myslím, že díky biorezonanci.
M.Š.
Dobrý den, paní Rychnovská,
byl jsem u Vás na proceduře odvykání kouření. Ke dnešnímu dni jsem si nezapálil ani jednu cigaretu a relativně ani nemám potřebu kouřit. Jediné, co mě přiměje přemýšlet nad cigaretou jsou standardní návyky, ale vše je jen psychické. V pátek 2.11. jsem prošel i zátěžovým testem, kdy jsem byl po dobu cca 12hodin v zakouřeném prostředí a v těsné blízkosti kuřáků a dalo se to hravě zvládnout (byl jsem ale trochu nervózní). Je to stále začátek, ale vypadá to slibně .
Budete-li chtít tento email uveřejnit, máte můj souhlas.
Přeji Vám krásný den a děkuji.
P.S. Brzy Vás budu znovu informovat.
Karel Kolářík
Dobrý den pane Rychnovský.
Vaší terapii již více jak 4 roky NEKOUŘÍM!!! A to od 12.12.2005.Vzhledem k tomu,že jsem byl velice silný kuřák,mě Vaše metoda opravdu pomohla,neboť jsem žádné abstinenční příznaky nepociťoval a bez Vaší pomoci bych to nedokázal.
S pozdravem
Jan Vodička
V Praze dne 17.1.2010
Dobrý den,
jak jsem slíbila, tak se ozývám.Byla jsem u Vás na terapii v 8.listopadu 2007. Od té doby jsem NEKUŘÁK!!!
Byl to můj třetí pokus, takže u mne asi funguje pravidlo 3x a dost. Poprvé jsem byla na akupunktuře a nekouřila jsem 5 měsíců,ale ty nervy,to byla hrůza. První větší nervák a začala jsem kouřit ve 4 hodiny ráno. Podruhé jsem byla na Biorezonanci na Pavlově nám. v Praze a nekouřila jsem rok a půl ,do té doby,než jsem odletěla za kamarádkou do Kanady a ta mi nabídla jednu jedinou, prý moc dobrou cigaretu.Tak jsem to jen chtěla zkusit a už jsem v tom byla zase.Půl roku jsem byla opět kuřák. Podotýkám ale,že jsem nebyla žádný troškař,každý den 30-40 cigaret.Vadila mi hrozně ta závislost, nervozita, když v krabičce byly poslední cigarety a jiná doma nebyla......Všichni to známe. Tak jsem chtěla opět skončit,ale nějak to samo nešlo.Živě si vzpomínám,jak jsem při jízdě autem žvýkala žvýkačku NIKORET a přitom jsem úplně automaticky kouřila,než mi to došlo. Koupila jsem si i náplasti a nikotinový inhalátor,ale výsledek žádný. Tak jsem jela k vám a i podruhé mi biorezonance pomohla ,za což jsem Vám nesmírně vděčná.
Můj bratr se švagrovou jsou také velcí kuřáci.Bratr řidič kamionu 60 cigaret je jeho norma. Když přijedou na návštěvu ,tak mi zasmradí celý byt a já je neustále přemlovám ať přestanou ,ale bezvýsledně. Před 14 dny měl bratr infarkt a už mi volali ,abych je k Vám objednala. Jsem v pohodě,kouřit už nikdy nechci,tak doufám,že mi to vydrží a opět se někdy ozvu s tím,že jsem stále NEKUŘÁK.
Ještě jednou děkuji.
Alena Lorencová
Dobrý den,
podstoupil jsem Vaší odvykací kúru v Kolíně a zatím nekouřím a doufám, že to tak zůstane. Tento mail berte jako zpětnou vazbu.
Zdraví
Milan Fiedler
Dobrý den,
zdravím Vás a nejprve bych Vám ráda poděkovala za pomoc při odvykání kouření. Skutečně se to mně a mému příteli s Vaší pomocí povedlo. První měsíc a půl byl náročný, oba jsme byli startovací, měli jsme střídavé změny nálad a já byla plačtivá. Tyto nálady se nám povedlo překonat a kouření jsme se zbavili.
Ještě jednou moc děkujeme.
S pozdravem
Pleskotová
Dobrý den,
byla jsem u vás v Praze na terapii v únoru a v březnu a slíbila jsem, že napíšu, jak to jde. Den,kdy jsem byla na opakovaném zákroku a vy jste se mi věnoval, tak potom jsem nic zvláštního necítila, ale byla jsem tak normálně v pohodě. Druhý den jsem měla ráno vzpomínku na cigaretu, během dne už nic. Potom asi za týden jsem ve stresové situaci dostala chuť si zapálit, ale dalo se to zvládnout. Pak jsem si ještě několikrát vzpomněla, ale nic nezvladatelného. Teď už jsem úplně v pohodě, cítím se jako bych nikdy nekouřila.
Ráda bych vám tedy ještě jednou moc poděkovala a doufám, že díky vám bude stále méně kuřáků!
Ať se vám daří, s pozdravem, Valérie Finkeová.
Dobrý den,
s maminkou jsme navštívili Vaše protinikotinové centrum. Od té doby si Vás nemůžeme vynachválit, nekouříme! Můžeme Vás poprosit, zda byste nám poslal potvrzení, které bychom mohli uplatnit u naší pojišťovny? Chtěli bychom zkusit, aby nám proplatila něco z peněz za léčbu nazpět.
S přáním pěkného dne. Jakub Houser
Dobrý den, paní Rychnovská,
ozývám se, jak jsem slíbila, jen s " menším" prodlením, měla jsem trochu více starostí a povinností. Krizi jsem, s Vaší pomocí, ustála, přesně, jak jste předpovídala.Do dnešního dne jsem si nezapálila,čímž jsem překvapila nejen svou rodinu, ale především sebe. Je to poprvé po 22 dvou letech , / během kterých jsem se pokoušela několikrát ,neúspěšně, přestat kouřit /, co už dva měsíce nekouřím. Vím,že ještě nemám vyhráno,ale i tak mě to těší. Radost mi jenom kazí fakt, že jsem dost přibrala. Škoda,že nejde "vypláchnout" hlava i na jídlo. Teď tedy budu muset zase sbírat síly a pevnou vůli na omezení stravy.
Ještě jednou Vám děkuji a zdravím.
Anna Janušová
Dobrý den, paní Rychnovská.
slíbila jsem průběžné informace o naší osmyčlené skupince dva muži a jinak ženy.Byly jsme u vás 15.června a musím říct že je to zatím úspěšné u všech až na jednoho.Teď si asi říkáte zda jsem tenkrát typla dobře a věřte že ano.Bohužel začal kouřit náš nejmladší.Jinak se zatim držíme.Moje maminka to zvládá nejhůře.Chutě na cigárka prý tam jsou.Je to teprve čtrnáct dní tak uvidíme dál.Mějte se krásně a moc děkujem za pomoc.Určitě se zase někdy ozvu.
S pozdravem Hanka Stiborová
Dobry den,
dne 8. 6. jsem byla u Vas v Protinikotinovem centru v Praze 10. Od te doby jsem si ani jednou nezapalila. Myslim tedy, ze pri trose odhodlani a pevne vule je metoda opravdu napomocna. Nemuzu sice rict, ze bych na cigaretu uz nikdy nepomyslela, ale u me se jednalo spise o ritualni navyk. Predstava vdechovani nikotinu a spol. se mi nyni nezda ani trochu lakava. :-) Timto bych Vam chtela velmi podekovat za pomoc!
S pozdravem a pranim hodne spokojenych klientu,
Eva K.
Dobrý den,
já i manžel jsme kouřili od svých 17 let a vždy krabičku denně. Každé ráno u nás začínalo oblakem kouře. Za sebou jsme měli i několik neúspěšných pokusů s odvykáním. Dne 20.7.2009 jsme se přihlásili k Vám, abychom vyzkoušeli metodu biorezonance. Byli jsme přesvědčeni, že podstoupíme možnost opakování metody do 30 dnů. Jedno sezení pro tak silné kuřáky nemůže stačit. Dneska nám končí termín pro 2. návštěvu. Jsem ráda, že se neuvidíme, protože jsme si s manželem do dnešního dne nezapálili. Abstinenční příznaky jsou mizivé a dají se zahnat pitím minerální vody nebo žvýkačkou. Nejsme podráždění ani nervozní. Jsme velice překvapeni účinností této metody. Pro nás a pro naše známí je to veliký úspěch, že jsme vydrželi měsíc nekouřit. Pro naši paní doktorku to bude úspěch až za rok. Řekla, že 20.8.2010 máme přinést šampaňské a pak budeme slavit. Ozveme se tedy za rok. Napíšeme, jak oslava dopadla a co jsme vlastně slavili.
S pozdravem Bockovi
Dobrý den,
tak jako většina Vašich "zákazníků" i já Vám musím napsat ohledně odvykačky kouření .Dne 26.6.2009 jsem tuto proceduru podstoupil na pobočce v Pardubicích.....musím pochválit milou "obsluhu" přístroje BICOM a samozřejmě i to,že už tedy od té doby jsem cigaretu do pusy nevzal .No snad to vydrží i dále,hodně dalších spokojených zákazníků....Ježek
P.S škoda jen,že třeba hubnutí na BICOMu je u Vás jen v Brně,to je na dojíždění trochu z ruky ),kdyby to bylo blíž,určitě bych to zkusil využít.......hezký den Ježek
Honza
Dobrý den,
přesně před rokem to je 14. 1. 2008 v 10:30 hod jsem dokouřil poslední cigaretu za Vašimi dveřmi. Když říkám že poslední tak > byla skutečně poslední. Je nutno dodat, že před tím jsem kouřil hodně. Téměř světovou ligu - 50 až 60 cigaret denně.
Začátky byly strašný. První týden jsem musel strávit v lese (vřele doporučuji), a chodil spát v 8 hodin (též doporučuju). Neměl jsem absťák, ale psychické problémy. Zvyk sáhnout si pro krabičku cigaret mi zůstal ještě hodně dlouho.
Měl jste pravdu, zakouřené prostředí mně vůbec nevadí, ale k určitému psychickému posunu došlo. Dříve mně cedule "ZÁKAZ KOUŘENÍ" nechávala celkem v klidu (klidně jsem si pod ní zakouřil). Dneska mně ale stračne rozčiluje. Proč někdo zakazuje kuřákum vydělávat na můj důchod?
Dnes si na cigaretu už téměř nevzpomenu, ale klín jsem vyrazil klínem. Místo kouření žeru. Takže s počínajicím novým rokem začínám řešit další problém, co s přebývajícími (20) kg. Neví někdo jak na to?
V Mníšku pod Brdy 14. ledna > 2009 Chovanec
Dobrý den,
byl jsem u Vás před třemi lety a odvykačka neměla tak dobrý úspěch. Zhruba před měsícem jsem se opět ke kouření vrátil.
S pozdravem
Petr Jánský
Dobrý den,
zdravím Vás a nejprve bych Vám ráda podekovala za pomoc pri skoncení kourení. Skutecne se to mne a mému príteli s Vasí pomocí povedlo. První mesíc a půl byl docela krusný (oba jsme byli startovací, strídavé zmeny nálad, plactivost), ale nakonec jsme to dokázali a ted jsme rádi, ze jsme to dokázali. 
Jeste jednou moc dekujeme.
Dobrý den,
přestat, ale nikdy jsem neměl vůli vydržet déle než jeden den. Kouřil jsem v autě i doma. Velice často jsem začínal den tím, že jsem si udělal ráno kávu a u ní vykouřil tak dvě cigarety. Dále už to pokračovalo během dne ve stejném duchu. V poslední době mi čím dál víc vadil nepříjemný pocit, který jsem měl ve společnosti nekuřáků. Také jsem se styděl před dětmi a v neposlední řadě to lezlo do peněz. Při představě neustálého zdražování a po všech marných pokusech jsem se rozhodl nechat si pomoct. O této metodě jsem se dozvěděl od své příbuzné, která kouřila od 18 a v 60 letech po absolvování této terapie přestala. Moc jsem tomu sice nevěřil, ale řekl jsem si, že za pokus to stojí. Byl jsem u Vás (v Praze) 22.10.2008. Po asi tři čtvrtě hodině jsem to měl za sebou a odcházel zvědavý co se bude dít. Nedělo se nic. Nebo vlastně dělo. Normálně jsem fungoval a na cigaretu první den vzpomněl až večer. Ale pouze vzpomněl. Ani mi nechyběla. I dál jsem si občas vzpomněl, ale už bez toho známého nutkání a vnitřního boje, který dřív vždy prohrál. Takhle jsem to vydržel týden a pak ve slabé chvilce, si zapálil. Jen jednu..pak druhou a za další dva dny jsem už kouřil stejně jako dřív. Jen už ne v autě a ani doma. Zkoušel jsem to vybojovat zpět sám ,ale nakonec jsem se rozhodl využít kupónu, na bezplatné opakování.Měl platnost měsíc a tak jsem se znovu objednal na 22.11.08 (o 2 dny jsem se zpozdil, ale byli ke mně tolerantní a velice vstřícní). Tentokrát terapie trvala hodinu a její průběh byl trochu jiný. Další dny po druhé návštěvě byly podobné jako po té první, jen s tím, že jsem se sebou musel trošku víc bojovat. Chuť na cigaretu byla silnější než po první návštěvě, ale i tak se dala vydržet. Dva měsíce jsou poměrně krátká doba na to, abych mohl prohlásit, že je ze mě nekuřák, ale protože jsem si ještě nezapálil, tak doufám, že už to vydržím. Každopádně peníze, které jsem do toho investoval už mám dávno zpátky :-) a když jsem někde na návštěvě u nekuřáků tak se bavím v pohodě a nekazí mi náladu to, že bych si zapálil, ale nemůžu.Člověk je daleko svobodnější.
Chtěl bych Vám tím poděkovat nejen za pomoc, ale i za lidský přístup a pochopení. Přeji Vám hodně úspěchů a všem kuřákům ať už rozhodnou, ať už jakýmkoli způsobem přestat, pevnou vůli a hodně úspěchů.
S pozdravem
Libor Frebort
Dobrý den, pane Rychnovský,
chtěla bych Vám poděkovat za vaši podporu a > pomoc při řešení mého problému. Týden před tím než jsem Vám zavolala jsem > podstoupila laserovou léčbu Prostop CZ s.r.o. zaplatila 3 500,- kč a 419,- kč > za biovitamíny. Léčba nebyla k ničemu. Pokud mohu poměřit účinek léčby vaší a > Prostopu vaše je účinná!!!! Když jsem celá zoufalá volala o pomoc, našel jste si > čas i v době kdy jste neměl v práci co dělat (byla u vás předvánoční dovolená) a > ještě jste si na pomoc přizval pana doktora. Mám už jednu terapii za sebou a > nekouřila jsem 5 let potom jsem se moc rozrušila a sahla po cigaretě. To byla > velká chyba protože se mi už nedařilo přestat ani s vaší pomocí. Moc jsem chtěla > ale nešlo to. V té době jste se mi velice věnoval a pomáhal jak psychycky tak > jste zkoušel stále nové a nové fígle. Po neúspěšných pokusech jste řekl že si > mám dát nějaký čas pauzu a já to udělala a potom jsem zaslechla reklamu na rádiu > Blaník na odvykání kouření Prostop a zkusila to znovu. Ještě jednou píši, že mi tato > metoda vůbec nepomohla. Až vaše pomoc a podpora a BICOM 2000 jste mi pomohli > přestat kouřit.
Stále nekouřím a zato vděčím Vám!!!!!!!!! Děkuji
Dobrý den,
chtěla bych vám poděkovat.Podstoupila jsem v centru Salvea terapii přístrojem Bicom a mohu říct,že zatím je úspěšná.Je pravda že to není dlouhá doba,ale pro mne je to velký úspěch.Moje pokusy nekouřit vždy ztroskotaly.Nevadí mi přítomnost mezi kuřáky, tedy spíše odolávám,ale bez nervozity.Fyzická chut není,kouř z cigaret mi "voní,"ale nevyvolává chuť. Nevím jestli je to tak v pořádku.Myslím,že to horší období jsem snad překonala(doba než jsem se naučila co s rukama a doba spojená s tzv.kouřovou.tedy teď dodělám tohle a půjdu si zakouřit).Bude asi trvat ještě delší dobu než si zvyknu úplně,ale stejně si myslím,že z mysli se těžko vymaže něco co trvá většinu života.Velmi mi pomáhá i myšlenka i na to,že to chci dokázat nejen sama kvůli sobě,ale chci i z důvodů posílení sebevědomí.Chci dokázat i svému okolí a nejvíc svému manželovi,který mi nevěří,že vydržím. Jediný problém vidím v tělesné hmotnosti,která se zvyšuje.Snad zvládnu i tento problém.Nemůžete mi poradit jak to zvládnout??
Děkuji
Petríková Vladislava
Dobrý den,
slíbili jsme ,že Vám napíšeme jakou úspěšnost měla terapie na naši šestičlenou skupinku, která se u Vás sešla v Brně. Musím říct,že dva z nás bohužel nevydrželi, ale asi proto, že to nemysleli příliš vážně. Já osobně jsem mněl největší strach, že si zapálím při pití kávy jak jsem byl zvyklý nebo s kamarády při pivečku. Po Vaší terapii jsem si na cigaretu u kávy téměř nevzpoměl a ikdyž kamarádi stále kouří jako ucpané kamna nemám žádný problém vydržet v jejich společnosti bez kouření. Vím že jsme teprve na začátku dlouhé cesty, ale bez Vaší pomoci bych já osobně nezvládl ani ty první dny.
S pozdravem Blaha Jiří
Na zelničkách 1327
686 04 Kunovice
Dobrý den,
chtěla bych Vás pozdravit v novém roce a popřát hodně štěstí. Po shlédnutí ranního vysílání, které se zabývalo odvykání kouření , jsem se rozhodla Vám napsat, jak dopadlo moje odvykání pomocí Vašeho přístroje BICOM. Samozřejmě, že je ještě brzo, ale každopádně po cca 1,5 měsíci musím říct , že mi to přijde jako zázrak. Za 15 let jsem nikdy nevydržela ani den bez cigarety a počet vykouřených cigaret se pohyboval denně okolo dvaceti. Po odchodu z Vaší poradny jsem měla pocit, že si musím zakouřit, a že mi to skutečně nepomohlo. Tento pocit byl velmi nutkavý, ale snažila jsem se jej překonat. Jako zázrakem chuť na cigaretu po cca 30 minutách přešla. Horší samozřejmě byly každodenní rituály, které s kouřením souvisely. To musím říct bylo v prvních dvou dnech hrozné, dokonce musím přiznat až depresivní stavy, měla jsem neustále pocit, že mi něco chybí , a že si už "nemohu dát nikdy kávu“ Pak mi kdosi poradil nikotinový inhalátor. Nešlo mi nijak o nikotinovou náplň, ale o náhradu pocitu „držet cigaretu“. Musím říct, že po té, co jsem si pořídila tento inhalátor, jsem už druhý nebo třetí den neměla po vaší kůře jediný abstinenční příznak. Nedoháním nijak chuť na cigaretu čistým nikotinem, neboť náplní je v balení 18 a já za více jak měsíc spotřebovala maximálně 4 náplně. Vše je opravdu psychické a od začátku co vím, že inhalátor mám, nemám problémy s chutí na „zapálení si cigarety“, a to ani v kavárně či hospůdce, kde ostatní hosté okolo mě kouří. Takže pokud mám strach, že se mohu dostat do situace, kdy budu „ v pokušení“ , využiji svůj inhalátor a opravdu mě nic nezlomí , ani nepotřebuji „inhalovat“ ten nikotin, stačí mi inhalátor jen držet, což mi na začátku nahradilo pocit např. u kávy či sklenky vína, že „nevím co s rukama“. Tento inhalátor skutečně využívám jen naprosto výjimečně a stačí mi pocit mít ho u sebe a s postupem času ani to ne.
Píši Vám to proto, že Vám chci moc poděkovat, cítím se o moc lépe. Stoupla i moje sebedůvěra a chtěla jsem Vám doporučit, v případě, že si kdokoliv z Vašich klientů bude stěžovat, že „nemůže vydržet ten pocit, že přichází o „své rituály“, než aby si znovu zapálil cigaretu, doporučte mu jako doplněk od Nicorette Nikotinový inhalátor. Ze začátku jsem dle vaší rady a vlastní chutě neustále musela „něco žvýkat“ bonbóny, žvýkačky, oříšky. Díky inhalátoru jsem i toto ihned odbourala, což mohu doporučit těm, které mají strach, že se jim zvýší tělesná váha.
Musím tedy konstatovat, že po Vaší odvykací kůře a s možností využití inhalátoru zvládám odvykání bez jediného abstinenčního ( jak fyzického, tak psychického ) příznaku a přijde mi, jako bych nikdy nekouřila, dokonce vůně cigaretového kouře mi není příjemná
S díky a pozdravem
Havlová
Dobrý den,
chtěla jsem Vám jen napsat jsme já a můj známý již nekuřáci. Absolvovali jsme u Váa terapii a od té doby ani jeden nekouříme.A to jsme byli oba velmi silní kuřáci - já 20-25 denně kolega až 40 denně já navíc jsme kouřila 30 let.Od tohoto data jsme si ale ani jeden z nás nezapálili a ani na cigaretu nemáme chuť.Dokonce jsme se oba přistihli,že u jiných kuřáků nám to vadí-nejenom vůně/teď již smrad/ ale i samotné kouření. Ani jsem si nemusela zandavat popelníky,zapalovače,dokonce mám ještě v kabelce tu poslední krabičku cigaret,kterou jsem u Vás naposledy kouřila a v krabičce mi zůstaly dvě cigarety i zapalovač. Ale ani mi nenapadne si ji zapálit.Vím že nemáme ještě vyhráno,dost lidí nám říká,že ty horší doby ještě přijdou ale pro nás to je zatím velký úspěch a doufáme oba že to tak již zůstane. Moc Vám děkujeme i když vím ,že větší část odvykání je a bude stále na nás.
Přeji hezký den
Šárka Holíková
Dobrý den,
píši Vám abych poděkoval za to že Vámi provozovaná metoda mi pomohla přestat kouřit a částečně i překonat nepříjemné následky spojené s odvykáním kouření. 25.10. to bude 3 roky co jsme Vás společně s kamarádem navštívili a s Vaší pomocí přestaly kouřit. Kamarád sice potom ještě začal ale jak Vás navštívil loni již na Anenské tak již také nekouří. Právě když tam byl kamarád podruhé informoval mě že se chystáte začít dělat i terapii proti chuti k jídlu. Zajímalo by mne zda tuto terapii již provozujete, kolik stojí, a zda bych se do ní mohl přihlásit. V době když jsem Vás navštívil poprvé ohledně kouření vážil jsem 95kg dnes mám již 120kg. Přesto že jezdím na kole a snažím se všemožně sportovat nemohu to zastavit. Proto se obracím na Vás a věřím že mi pomůžete když se Vám to již jednou povedlo.
Pěkný den přeje:
Čestmír Tomec
Dobrý den,
tak se opětně hlásím. Je to paráda nemáme vůbec chuť a ani nám to neschází to jsem vůbec nečekala. Dokonce jdou 31.3. moji adoptivní rodiče p. Špaček s manželkou. Jsou z toho taky nadšeni každý den se mě ptají na pocity a nechápou že to tak pěkně funguje.
Tak se také moc těší. Tak přeji hodně úspěchů.
Papežová Iveta
Dobrý den,
tak mám za sebou další týden nekouření. Zvládám to dobře, už registruji i zlepšení zdravotního stavu. Nezadýchávám se tolik a celkově se cítím víc fit. Je to teda asi i o psychice, že jsem sama se sebou spokojená. Už se těším, až se budu moci pochválit, že nekouřím měsíc, pak půl roku, rok a tak dále :) Dnes jsem sundala čip - náplast už mi moc nedržela. Takže snad budu úspěšně pokračovat v abstinenci, děkuji i Vám za podporu.
Mějte se hezky, nashledanou.
S pozdravem
Radka Hrdličková
Dobrý den, 
dne 23.7.2007 jsem u vás absolvovat proceduru pro odnaučení kouřit. Tenkrát jsem byl 15 let kuřák a svých 20 jsem si dal každá den, celá ta léta. Dnes je 1.10.2008 a jsem nekuřák. Za celou tu dobu jsem neměl jediný cigáro. Vás a metodu kterou u nás provozujete chválím kudy chodím. Však proč taky ne, když jste mě pomohl zbavit se jedné z nejhorších závislostí. Bylo to přesně jak jste říkal. Fyzická závislost odezněla po cca 2-3 dnech a překonání mi pomohl chip který jste mi nahrál. Pak už to šlo samo. Nejhorší ale bylo zbavit se návyků. Za těch 15 let jsem si udělal hodně rituálů u kterých jsem kouřil. Až kdy s tím člověk sekne si uvědomí, při jakých všech příležitostech si člověk zapálí. Vždy když taková situace přišla, dostal jsem chuť na cigáro, ale když jsem začal myslet na něco jiného, tak mě chuť přešla. Takto jsem překonal zatím všechny ty "chutě". Asi před měsícem jsem požádal svojí lékařku o preventivní prohlídku a chtěl jsem aby se zaměřila i na plíce. Vše je v pořádku a já se cítím opravdu parádně. Za to díky Vám a vaší metodě. Kdybych pro vás mohl něco užitečného udělat, neváhejte se na mě obrátit. Rád Vám vyhovím.
Přeji vám hodně úspěšných klientů a pevné zdraví.
S pozdravem
Best Regards
Mit freundlichen Grüssen
Petr Škaloud
Dobrý den,
minulý rok v létě u vás byl přítel na odvykání kouření. Ráda se vám pochlubím i za něj, že stále nekouří! Za ten rok vykouřil asi krabičku, což je, si myslím báječné! A spíše má na cigaretu chuť tam, kde dříve kouřil. Ale jelikož jsme se právě před rokem stěhovali do nového bytu, tady nemá chuť vůbec. Věřím, že ve své abstinenci bude nadále pokračovat!
Přeji hezký den a mnoho takovýchto spokojených klientů.
Irena Charousová
Dobrý den,
Byl jsem u vás na terapii s přítelkyní, která si hned třetí den musela zapálit.psychicky to nezvládla. Já sám jsem vydržel bez jakýchkoliv problémů nekouřit měsíc,čip sem si ani nenalepil-nebylo třeba, až jsem se jednou hodně opil a z hecu si zapálil. A tak zas kouřím krabičku denně.Fakt je ten, že mé kouření mě samotného obtěžuje a chtěl bych se ještě jednou zeptat zda mi vaše metoda může opětovně pomoci přestat...
Děkuji
S pozdravem
Martin Mazel
Dobrý den,
na základě naší dohody Vám podávám informaci o tom že od absolvování protikuřácké terapie v protinikotinovém centru v Kolíně dne 15.7.2008 do  současné doby nekouřím a ani na cigarety nemám chuť. Okamžitě po absolvování terapie jsem pociťovala nevolnost po dobu asi 3 hodin , malátnost a únavu po dobu asi 1 týdne. Jiné zdravotní potíže nenastaly. Chtěla bych se zeptat do kdy mám mít na zádech náplast s kovovým tělískem, doposud jsem si ji nesundala.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
S pozdravem Miloslava ONDREJKOVÁ
Dobrý den,
nechci nějak obtěžovat, ani nevím, jestli jsi na mě pamatujete. Dne 26.3.2007 jsem Vám psala,že se pokouším přestat kouřit. Chtěla jsem jenom říct, že opravdu nekouřím a cítím se daleko lépe,tehdy jsem taky psala,o tom, že lidi přiberou, no taky se to stalo, ale budu na tom pracovat,důležité je pro mě, nekouřím. Manžel nepřestal. No chtěla jsem se jenom pochlubit, že jsem to zvládla.
Přeji Vám hezký den a nezlobte se,že jsem obtěžovala.
Kadlecová Andrea
Dobrý den,
byla jsem u vás 23.6.2008 a musím říct, že od té doby nekouřím, už ani nemám na břiše čip a dobré. Žádná chuť na cigaretu ani nic podobného.
Už se k Vám objednal jeden z mých známých a další se na to chystají.
Mnohokrát děkuji za pomoc a druhou návštěvu není třeba absolvovat.
Krauskopfová Eva
Dobrý den,
minulý týden v pondělí jsem u vás byla na terapii. Musím říct, že již devátý den nekouřím. Děkuji za pomoc a jen doufám že mi to vydrží.
Bártová Lenka
Dobrý den, paní Rychnovská,
ještě stále jsem měla uložený e-mail, kdy jsem se k Vám objednávala, abyste mi pomohli zbavit se zlozvyku kouření. A zjišťuji, jak dlouhá doba uplynula od Vaší pomoci proti kouření - již skoro 2 1/2 roku :-))))) A mohu Vám s  radostí oznámit, že nekouřím, nemám abstinenční příznaky a ani mi nevadí, když vidím kouřit někoho jiného. Byla jsem na dovolené s kamarádkou, která kouřila, ale na balkoně a opravdu jsem na cigaretu neměla chuť - ani trošku :-)) ))) Vadí mi pouze jen ten kouř a zápach od kuřáků na zastávkách MHD a ve velmi zakouřených restauracích, ale to mi vadilo i jako kuřačce. Sice jsem malinko přibrala, ale nijak dramaticky.
Takže přeji, abyste pomohli i dalším rozhodnutým :-)))))
Z. Darmonovová
Dobrý den,
15. září jsem podstoupila v Praze terapii na odvykání kouření. Jelikož jste mě prosili o nějakou zpětnou vazbu, tak se o nějakou pokusím :-)
Tedy upřímně prvních pár dní jsem se cítila podrážděná a měla jsem pořád nutkání si zapálit. Vážně jsem pochybovala, zda mi ta terapie nějak pomohla. Ale nakonec zvítězila moje vůle a to, že jsem byla rozhodnutá. Psychika u mě hraje velkou roli a možná byl problém, že jsem účinku Vaší terapie málo věřila. No ale pomáhala mi ta mentolová tyčinka. A po prvním týdnu se stav rapidně zlepšil. Nyní si už na cigaretu vzpomenu jen zřídka. Ať už mi skutečně pomohla terapie nebo mi jen přišlo škoda začít znovu, když jsem za to zaplatila, je vedlejší. Důležité je, že nekouřím. Takže děkuji.
S pozdravem
Petra Bendová
Dobrý den,
píši Vám abych poděkoval za to že Vámi provozovaná metoda mi pomohla přestat kouřit a částečně i překonat nepříjemné následky spojené s odvykáním kouření. 25.10. to bude 3 roky co jsme Vás společně s kamarádem navštívili a s Vaší pomocí přestaly kouřit. Kamarád sice potom ještě začal ale jak Vás navštívil loni již na Anenské tak již také nekouří. Přávě když tam byl kamarád podruhé informoval mě že se chystáte začít dělat i terapii proti chuti k jídlu. Zajímalo by mne zda tuto terapii již provozujete, kolik stojí, a zda bych se do ní mohl přihlásit. V době kkdyž jsem Vás navštivil poprvé ohledně kouření vážil jsem 95kg dnes mám již 120kg. Přesto že jezdím na kole a snažím se všemožně sportovat nemohu to zastavit. Proto se obracím na Vás a věřím že mi pokmůžete když se Vám to již jednou povedlo.
Pěkný den přeje:
Čestmír Tomec
Dobrý den,
tak úspěšně hlásím, že nekouřím..v ponděli to bude 14 dní, mám radosta hlavně se cítím mnohem lépe...dýchá se mi volněji...děkuji mnohokrát za pomoc. Povídali jsme si spolu o bachových esencích, tak vám posílám odkaz na webové stránky. U nich jsem absolvovala Seminář mezinárodního vzdělávání Bachovy esence - stupeň 1, v únoru chystají stupeň číslo 2. Jinak nám ale říkali, že stupeň jedna se chystají samozřejmě opakovat pro další zájemce. Součástí semináře je na závěr i získání mezinárodního certifikátu Bachova centra v Anglii pro práci s touto metodou.
http://www.bachovaterapie.cz/
Zdravím Vás a přeji hezký den
Klára Heytmánková
Dobrý den,
slíbila jsem Vám , že napíšu jak se mi daří. 02.10.07 jsem byla na první i poslední proceduru u Vás. Zatím se mi daří skvělé, chutě mám jen když jsem s kamarády ale buď si někdy dam Nicoretto nebo včera jsem si natáhla od kamaráda ale málem se neudusila. Tak že je vše na dobře cestě. Teď si jen nesmím namluvit , že když si dam par cigaret to pak zvládnu. Ale uvidíme nikdy neříkej nikdy, jak se tu říká.
Zdravím a přejí hodně podobných úspěchů a taky děkují
ing. Jekaterina Čakarovová
Nohavicova 15
616 00 Brno
Čau Honzo,
jak jsem slíbil, tak dávám vědět, jak jsem na tom. Už jsem sice mluvil s Tvojí chotí (objednával jsem kolegyni z práce), ale Tobě se chci taky pochlubit. Už to je 20 dní, co jsem neměl ani „práska“ a musím říct (ačkoli jsem o tom zdravě pochyboval), že ta metoda je fakt bomba. Chuť na cigáro nepřišla vůbec. Věděl jsem, že mi chybí v ruce, ale při představě, že bych si zapálil jsem na to vždycky rychle zapomněl. Největší obavu jsem měl, co to se mnou bude dělat, když si dám pivo (u toho jsem samozřejmě kouřil nejvíc), ale kupodivu to bylo v pohodě. Někdy jsem trochu podrážděnej (chybí uklidňovadlo), ale to přejde :-). Troufám si říct, že už nezačnu.
Všude na to pěju chválu a doporučuju Vás.
Ještě jednou dík.
S pozdravem
Michal Kratochvíl
Vážený pane Rychnovský,
11.11. to byly přesně 2 měsíce, co jsem díky Vám přestala kouřit. Mám pocit, že je čas dát Vám vědět, jak mi to jde, a také poskytnout Vám další děkovný dopis na Vaše internetové stránky, protože mně samotné to připadá jako věčnost a už si ani nevzpomenu, že bych měla mít nějakou chuťsi zapálit. Pro orientaci: byla jsem velmi, velmi závislý kuřák, přestávala jsem několikrát a vyzkoušela snad všechny metody (od žvýkaček až k oboum ruským doktorům). Pokaždé má nekuřácká kariéra skončila při trošku větším stresu, a to nemluvím o tom, co si se mnou vytrpěli mí blízcí, na které jsem byla vyloženě hnusná. S biorezonanční metodou bylo odvykání téměř procházkou růžovým sadem (oproti předchozím). Na konci 1. měsíce jsem podstoupila opakování, protože jsem měla citelné výkyvy nálad. Těžko říct, zda z nekouření, či ze změny jídelníčku (nechci ztloustnout). Po dvou měsících mám za sebou už 2 oslavy, kdy jsem si na cigaretu vzpomněla jen letmo, přitom ostatní kouřili. A to je na biorezonanční metodě to nejlepší – lidé kolem mne kouří, a nesmrdí mi to, ani nevadí, ani mne to neláká. Naprostá nádhera. A nejsem také ten příšerný odnaučený kuřák, co ostatní vychutnávače otravuje řečmi o tom, že to jde …..
S největším poděkováním, jakého jsem schopna
Hana Vašíčková
Brno
P.S. Váhu si držím a cítím se parádně!!!
Dobrý den, paní Rychnovská,
tak mě napadlo, že jsem Vám slíbila e - mail a že se vlastně také mohu trochu chlubit : začala jsem druhý měsíc abstinence a asi Vás bude zajímat, že to stále snáším dobře, nemám potřebu si zapálit, ale zatím jsem ještě nebyla vystavena žádnému velkému pokušení. V každém případě jsem velmi spokojena a doufám, že už nenastane žádná krize a že mi to vydrží.
Určitě se Vám zase ozvu a přeju Vám příjemné prožití svátků a v novém roce jen to dobré. Moc a moc zdravím.
Jana Králová
Dobrý den, pane Rychnovský,
za 2 měsíce si připomenu 2-leté výročí ode dne, kdy jsem navštívila Vaše působiště v Praze 10. Dodnes nezapomenu na ten úžasný pocit, kdy jsem se ráno poté probudila a s úžasem zjistila, že jsem si vlastně od opuštění vaší "ordinace" vůbec na cigaretu nevzpomněla!! A co víc, tenhle pocit přetrval i přes fakt, že spousta lidí v mém okolí kouří dodnes. To, co jsem ocenila nejvíce, je fakt, že se mi kouření nezhnusilo, jen jsem prostě neměla důvod kouřit. V rodině mě sice podporovali, avšak naopak i zkoušeli, ale obstála jsem s takovou lehkostí, že jsem na sebe byla pyšná (a rodina i v několika případech jen tiše záviděla). Proč píšu až teď? Jedna osoba z rodiny mého přítele si vyslechla můj příběh o odnaučení kouření a poprosila mne o kontakt na Vás. A tak jsem si řekla, že když už dávám reference kudy chodím ( a věřte, že s tímhle zážitkem se člověk chlubí rád ), bylo by fajn dát Vám vědět, že i dodnes plně uvědomuju, že kombinace mojí vůle a chtíče přestat společně s Vaší velkou "pomocí" stála za velkým zlomem nad touto závislostí. Teď už jen s klidem pozoruji osoby, které si dychtivě připalují tu svojí dávku nikotinu a s úsměvem si říkám, že můj život je vážně fajn....
Přeji krásný den a spoustu spokojených zákazníků!!
S pozdravem,
Helena Šafárová
Vážená slečno,

Marlboro26.10.2006 jsem měl prvé výročí co nekouřím. Je vidět, že akce proti nikotinu, kterou jsem u Vás v Kolíně podstoupil a nyní mohu odpovědně prohlásit, že Vám do sbírky těch, kteří u Vás byli léčeni úspěšně, patřím i já který Vás tímto zdravím.

Estimada seňorita,

26.10.2006 tuve primer aniversario de no fumar.Se ve que la acción contra el nicotino, que en la ciudad de Kolín haya sostenido ahora proclamándola que pertenesca yo a su colección de ellos quienes fueron curados exitosamente en su centro de trabajo .

Pablo Pedro de Vocal y Zalamea MUCHAS GRACIAS.
Vážený pane Rychnovský,
slíbila jsem se ozvat, tak Vám posílám zprávu. Nyní již 4 měsíce nekouřím, už to ani nepočítám, protože tentokrát vím, že jsem díky Vám vyhrála. Rozdávám kontakt na Vás na potkání všem závislým kuřákům, protože jestliže to pomohlo mně, když jsem vykouřila přes krabičku denně, tak to pomůže určitě i ostatním. Nekouřím, prodělala jsem bylinkovou detoxikační kůru a cítím se skvěle.
S přáním hezkého dne a ať se Vám daří
Jiřina Blatná
Dobrý den,
kúru jsem absolvovala před 2 měsíci a stále nekouřím a troufám si tvrdit, že už nezačnu. Kouřila jsem před 10 let skoro 30 cigaret denně, všechny návyky včetně kávy s cigaretou, cigareta ve stresu na uvolnění atd., jsem vlastnila stejně jako všudypřítomný zapalovač. Po absolvování ranního sezení jsem naopak měla ještě větší chuť si zapálit než předtím, mrazení a brnění jsem cítila po celém těle, zvláště v nohách. Měla jsem cigarety s sebou, tak jsem si říkala, že počkám pár hodin a pak uvidíme. Čím déle bylo od sezení, tím menší chuť byla, až odpoledne zmizela úplně a večer jsem si už nevzpomněla. Najednou jako bych nikdy nekouřila, první týden byl lehce ve stresu, byla jsem nervózní, ale oproti svým pokusům, kdy jsem byla nervózní měsíc a déle, jsem ten týden přečkala bez problémů. I já jsem jedna z těch, které najednou vidí a hlavně cítí, že nesmrdí, že nemusí pobíhat venku, když jsou ostatní v místnosti, kde se nekouří, nemusí neustále hledat, kde si mohou "prasknout". Překonala jsem i nekouření mezi kamarády, kteří kouří, různé akce s pitím atd. a stále nekouřím. Když jsem k Vám přišla, rozhodla jsem se, že už si prostě nezapálím a nyní si jsem jistá, i když se někomu 2 měsíce mohou zdát jako krátká doba. Ale co je nejdůležitější, na cigarety vůbec nemyslím, je to přesně tak, jak popisujete, zmizí nikotinový hlad, co je vždycky tak obtížné, překonání chutě na cigaretu. Dvakrát jsem se pokusila překonovat kouření pevnou vůlí a počítala jsem pomalu hodiny, kdy nekouřím. Ale teď jenom zjistím, hele, další měsíc bez cigarety.
Přeji Vám hodně štěstí a hlavně těm, kdo se ještě nerozhodli.
Vážený pane Rychnovský,
uplynul víc než měsíc co zvládám nekouřit a chtěla bych Vám poděkovat za bezvadný nápad pomáhat lidem od tohoto zlozvyku. Také jsem přišla k Vám s tím, že metoda funguje jako placebo efekt, ale vzhledem tomu, že jsem dokázala přestat kouřit /já vlastní vůli nemám/ si myslim , že to tak není a opravdu člověk ztrácí chuť k cigaretám. V této souvislosti bych se chtěla zeptat zda nevíte o nějaké metodě, která by působila podobně ale tratila by se chuť k jídlu. Nebylo by to pro mne ale pro mého manžela, já jsem dokázala nepřibrat ani kilo na víc.
Děkují a přejí krásný den
Musím Vám pochválit vaše stránky, jako STOP kuřákovi se mi velice líbily a mrzí mě, že nebyl přístup k podobným informacím možný již dříve a pro širokou veřejnost. Já jsem přestal s kouřením pomocí elektrod. Vzhledem k tomu, že jsem prodělal již pár odvykacích pokusů a vždy bezvýsledně, musím zmínit i tuto metodu, která měla úspěch i u mnoha mých známých. Po absolvování zmíněného sezení s elektrodami jsem během tří hodin ztratil pocit potřeby, nebo chuti na cigaretu a to tak, že zcela. Během prvních pár týdnů jsem zkusil vykouřit dvakrát cigaretu a pokaždé mi odporně páchla. Jediný problém, který mi tak zůstal k překonání, bylo co s rukama v určitých situacích, odnaučit se jisté zažité návyky (kafe+ cig.,sednu do auta a sahám po cig., apod.). To jsem úspěšně zvládl a nyní 8 měsíců nekouřím a zatím to vypadá, že již nezačnu.
Všem, kteří chtějí přestat, přeji hodně úspěchů a Vám taktéž.
S pozdravem stopkuřák.
Dobrý den,
v naší skupině jsme měli 4 muže a 2 ženy.Všichni muži pracují na jednom pracovišti,a tudíš o sobě vše víme.Do dnešního dne nikdo z mužů nekouří.Manželka si občas cigaretu dopřeje.Jinak se nám daří dobře, a všichni jsme se shodli že to zas až tak těžké přestat kouřit nebylo. Já osobně jsem rád že se mě to podařilo.Na cigaretu vůbec chuť nemám,a ani jinak mě to neláká zkoušet jaké by to bylo.
Mé pokusy o skoncovaní s timto „hnusným“ zlozvykem byly velmi bolestivé, avšak neúspěšné. Poznal jsem přítelkyni a ona byla nekuřačkou a snažila se mě přesvědčit abych kouření také zanechal. Láska byla natolik obrovská a věřil jsem v její sílu, že jsem se rozhodl říci cigaretě ne. Ale co mě potom čekalo to bych nepřál nikomu. Stavy nepříjemnosti, kdy mi vadily naprosté maličkosti, bezdůvodné hádky atd. Vždy jsem to raději vzdal a vrátil se opět k cigaretě. Až jsem uviděl jedinou možnou spásu, inzerát v podobném duchu, jako : „Zbavíme Vás chuti na cigaretu navždycky.“ ´Tak jsem si řekl proč to nevyzkoušet. S kouřením chci přestat jen to prostě sám nedovedu. Zašel jsem na jedno sezení, dali mi do ruky elektrody a podstoupil jsem kuru. Bylo to zvláštní chvílemi mnou projela vlna něčeho co nedovedu popsat a končila mrazením na zádech. Po absolvování této léčebné kůry jsem naprosto ztratil „hlad“ po cigaretě, ale to ještě nebylo všechno. Najednou jsem kolem sebe všude viděl jen lidi s cigaretou. V hlavě se mi tvořily obrazy jak jsem si s ní za ta léta krásně užíval (9 let kouření). Příjemné okamžiky pohody jsem měl spojené s klidným pokuřováním a najednou vznikla díra. Z počátku to bylo těžké, ale podpora od přátel a hlavně od mojí milé mi pomohly překonat tyto prvotní nástrahy a teď už se ze mě stal ortodoxní nekuřák. To co jsem dříve považoval za velmi příjemný zážitek už je pro mě nejohavnější věcí na světě. Jsem šťastný že jsem se dokázal s kouřením rozloučit a doporučil bych to všem. Občas mě přepadne myšlenka jak by to bylo zase příjemné si dat cigaretku třeba po dobrém jídle nebo ke kafíčku, ale není o co stát. Závislost je svinstvo a jsem rád, že jsem z toho venku. A teď bych ještě ve zkratce zmínil zlepšení, která na sobě pozoruji během prvních tří měsíců abstinence. Za nejpříjemnější považuji tu skutečnost, že nesmrdím. Jako kuřák jsem si to nikdy neuvědomoval, ale když teď jedu městskou dopravou a přisedne si někdo kdo právě dokouřil, tak to je nejhorší zápach a jsem rád že své okolí již takto neotravuji. Další neméně příjemnou záležitostí je zlepšení fyzické kondice. O mnoho lépe se běhá, sport je příjemnější a člověk se tolik nezadýchá, i když jsem ještě poměrně mladý člověk. Jaké zlepšení by to potom muselo přinést lidem, kteří se například zadýchají pří výstupu jednoho patra po schodech. A poslední věcí kterou mi přijde dobré zmínit je také finanční situace. V dnešní době kdy se stát snaží získat co nejvíce peněz od „závisláků“, kteří si dovedou odepřít jídlo ale neodepřou si cigaretu, mi přijde zbytečné na to také doplácet.
el-cambinoseznam.cz
Zdravím a přeji pěkný večer,
asi netušíte, kdo Vám nyní píše. Jak bych Vám se jen připoměla....Byla jsem u Vás na odvykání kouření. Byly jsme tam dvě. Jedna už tušila,že je těhotná a tak na kúru odvykání nešla a já, která jsem ji absolvovala. Mé poznavací znamení....... hm.... modré oči, které Vás zaujaly. Chtěla bych touto cestou poděkovat. Ano,stále nekouřím a chuť na cigaretu nemám. Neříkám,že by nebyly stavy nervozity, že mi něco chybí,ale určitě to není pocit a chuť na cigaretu. Ale proč Vám píši.Hlavně poděkování a pak....špatně se dokáži bránit,aby má váha zůstala na stejném místě,jak byla. A to je ten problém. Jsem vlastně nervozní z toho, že jím malinko více než dříve a nejde mi to korigovat. Moc ráda bych Vás chtěla poprosit o kontakt na hubnutí, které jste nám ukazoval, že kolega provádí a jak to funguje. Byla bych Vám opravdu moc vděčná a ráda se podrobím i tomuto zakroku, i když jak jste říkal,není vše úplně prokazatelné, že hubnutí opravdu takto funguje. Jsem přesvědčena, že mi kolega také pomůže, tak, jak jste mi pomohl od kouření i Vy.
Přeji ještě jednou krásný, klidný, večer a jsem Váš velký dlužník, že jste mě dokazal zbavit kouření,na které jsem sama nestačila.
Děkuji.